Feyyaz Uçar’dan Galatasaray’ın paylaşımına sert tepki: ‘Başkanımız derhal silinmesini istedi’

Trendyol Süper Lig’in 28. hafta maçında Beşiktaş derbide Galatasaray’ı konuk etti. Sarı-Kırmızılılar derbinin ikinci dakikasında bulduğu golle müsabakayı 1-0 kazandı ve yeniden liderliğe yükseldi.

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar, mücadele sonrasında açıklamalarda bulundu.

“DERHAL SİLİNMESİNİ İSTEDİ”

Uçar açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

“Bugün talihsiz bir şey yaşadık. Onu paylaşmak istiyorum. Bugün Galatasaray yönetimini ağırladık, maçın sonuna kadar hep beraber maç seyredildi, yemek yenildi. Daha henüz Galatasaray yönetimi stadyumu terk etmemişken kurumsal olarak Galatasaray’ın yaptığı paylaşımı gördük. Başkanımız, onların yöneticilerinden bu paylaşımın derhal silinmesini istedi. Önce silineceğini söylediler. Paylaşım hala silinmiş değil. Biz Beşiktaşız. Kartalı sığdıracak bir kafes, ağırlığını taşıyacak bir salıncak henüz yapılmadı, yapılmayacak dostlar. Kartal yükseklerde uçar. Biz rakiplerimize sosyal medya aracılığıyla konuşmak görüşmek istemiyoruz. İş farklı yerlere gidiyor. Ahlaki zedelenmeye gidiyor. Biz saha içindeki mücadelemize devam edeceğiz.”

“VAR BİZİM ALEYHİMİZE VAR, LEHİMİZE YOK” 

“Maçın hakemiyle ilgili de sadece sormak istiyorum. Kendisine bir saldırıda bulunuldu. Sonra birdenbire tekrar bu maça veriliyor. Bir penaltı pozisyonu var. VAR bizim aleyhimize var, lehimize yok. Bir rakip Cenk’in formasından asılıyor. Çağıran yok.Bizim oyuncumuz bir ikili mücadeleye giriyor. VAR o pozisyona müdahale ediyor. Bu şekilde Türk futbolu büyük yara alıyor.”

Beşiktaş yönetici sözlerinin devamında; “Rekabeti bitirmeyin. Sahada iyi olan kazansın. Sonra Avrupa’da takımlarımız başarılı olamıyor. Son derecede” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x